Kürtaj

Ilk bakışta gebelik sonlandırma anlamında kullanılan kürtaj kelimesi aslında latince kökenli çok kullanılan bir terimdir, natürel düşünürseniz kazıma anlamında kullanılır, ama zamanla jinekolojide çocuk aldırma yani gebelik sonlandırma anlamında geçmektedir. Daha çok evlilik öncesi dönemde çeşitli cinsel yakınlaşmalar da tam birleşme olan veya olmayan sürtünme şekilde ön sevişmelerde hamilelik ortaya çıkabilmektedir, bu durumda sosyal ve ekonomik olarak çocuk doğurmaya müsait olmayan genç bayanlar kürtaj yaptırmak istemektedir. İnsanın başına böyle birşey hiç beklemediği dönemlerde gelir. Bu yazımızda  kürtaj nasıl yapılır, kürtaj fiyatları ne kadar, kürtaj sonrası kanama ve ağrı olurmu, istanbul'da kürtaj yapan doktorlar hangileri, kürtaj yapılan hastaneler gibi sorulara cevap verip, öncelikle en iyi kürtaj doktoru kimdir sorusunun yanında, kürtaj işleminde hangi tip anestezi uygulanır, kürtaj sonrası ilk adet kaç gün sonra görülür, kürtaş sonrası hamilelik durumu olur mu, zor hamile kalınır mı? gibi bilgileri veriyoruz. Son olarak jinekoloji nin önemli konularından kızlık zarı dikimi fiyatlarını anlatarak makalemizi kapatıyoruz. Gerek kürtaj, gerekse kızlık zarı dikimi ile ilgili merak ettiğiniz herşey için  bize danışabilirsiniz, bakırköydeki muayenehanemisin telefonları sürekli açıktır, ama telefon etmek için müsait bi ortamda değilseniz lütfen whatsapp üzerinden yazınız, müsait olduğumda whatsapp mesajlarınıza geri dönüş yapıyorum, ama biraz gecikirsem sakın kızmayın, zira mesai saatlerinde oldukça yoğun oluyoruz. Bize özellikle yurtdışından veya uzak illerden gelmek isteyen hastalarımıza küçük bir not; bakırköydeki muayenehanemiz Atatürk havalimanı'na 10 dakika mesafededir, dolayısıyla kürtaj ve kızlık zarı dikimi gibi işlemlerimizi yaklaşık yarım saatte yaptırıp, aynı gün uçakla geri dönebilirsiniz.Kürtaj fiyatları

Plan dışı gebeliklere zamansız yakalananlar genelde henüz evlenmemiş genç insanlar olduğu için öncelikle kürtaj fiyatları ön plana çıkmaktadır, temmuz ortalarına geldiğimiz bugünlerde 2020 yılı istanbul kürtaj fiyatları yaklaşık olarak ... tl civarıdır, jinekologlar çocuk aldırma ücretlerini kendi belirler, yani bunu ayarlayan merkezi bir rayiç sistemi yoktur, ama genel olarak gerek avrupa yakasında, gerekse anadolu yakasında jinekologların tama yakını gebelik haftasına bakarak kürtaj fiyatı söylemektedir, pratik bilgi olması açısından son adetin ilk gününden itibaren 4 hafta geçti ise istanbul'da en ucuz fiyatlarla kürtaj olabilirsiniz tabii takdir edersiniz ki beş haftalık gebelik, altı haftalık, 7 haftalık derken kürtaj fiyatları da artacaktır. Herhangi bir kadın doğum uzmanına yani kürtaj yapan doktora çocuk aldırmak için gittiğinizi önce sizi muayene eder ve obstetrik ultrasona tabi tutar, böylece gebelik haftanız net olarak ortaya çıkar, kürtaj öncesi yapılan bu hazırlık işlemleri için genellikle kimse sizden ücret istemez, ama bu bir kural değildir, siz yine de gelmeden önce telefonda her şey dahil mi diye sorun. Kürtaj fiyatları ile ilgili daha geniş bilgi için ;
www.eniyikurtajdoktoru.com/2015/03/kurtaj-fiyatlar.html yazımızada bakınız.

Kürtaj yapan hastaneler

Istanbul'da kürtaj yapan hastaneler hangileridir diye bir çok kişi soruyor, bazı hastalarda şu devlet hastanesi'ne gittik ultrasonla atıyorum 7 haftalık hamile çıktı, ama kürtaj yasak dediler diye bize dert yanıyorlar. Ülkemizde halihazırda kürtaj yasak değildir, ama gebelik haftası açısından bazı sınırlamalar vardır, mesela 10 haftadan sonra kürtaj yaptıramazsınız, yasaktır. Bunun yanında tüm devlet hastaneleri kürtaj yapmaya yetkilidir, ama nedense hiç birisi kürtaj yapmak istemiyor, bunun mantıklı bir açıklaması yok, ama günlük yaşananlar bu şekilde. Özel hastanelere gelince her özel hastane kürtaj yapıp yapmayacağını kendisi karar veriyor, özellikle muhafazakar kesime hizmet veren özel hastaneler kürtaj yapmak istemiyor, bunun yanında istanbul'da jinekolog muayenehanelerinin tama yakını kürtaj yapıyor tabiki yasal sınırlar içindeyseniz. Kürtaj yapan hastane listeleri ile ilgili yazımızada bakınız :
www.eniyikurtajdoktoru.com/2015/04/kurtaj-yapan-hastaneler.html 

En iyi kürtaj doktoru

Henüz gebeliğe hazır olmadan hamile kaldıysanız veya sosyal açıdan böyle bir duruma hazır değilseniz, atıyorum evli değilseniz veya başkasıyla evlisiniz tek çare bebeği aldırmak olabilir, böyle durumlarda istanbul'da en iyi kürtaj doktoru hangisidir diye araştırmışlardır, genellikle pratik olarak en iyi kürtaj doktorunu internet üzerinden araştırdığınızda tahmin ediyorum. Tüm dünyada halihazırda en güvenli kürtaj metodu vakum kürtajdır, dolayısıyla kürtaj yapan doktorlar veya kürtaj yapan yerleri araştırırken hangi metodla gebelik sonlandırdığını sormanızda fayda var, zira vakum kürtaj da rahim içi kazıma yapılmadığı için operasyon çok kısa sürer ve ağrı, acı gibi kürtaj sonrası şikayetleriniz pek olmaz, vakum kürtajın diğer bir artısıda kürtaj sonrası hamilelikle ilgili herhangi bir sorun yaşamayacak olmanızdır, ne zaman isterseniz tekrar hamile kalabilirsiniz vakum kürtaj sizin üreme kabiliyetiniz azaltmaz. İstanbul'daki en iyi kürtaj doktorları ile ilgili yazımızda bakınız :
www.eniyikurtajdoktoru.com/2015/02/en-iyi-kurtaj-doktoru-istanbul.html

Ertesi gün hapı nasıl kullanılır ?

Istanbulda ertesi gün hapı özellikle plan dışı cinsel ilişki yaşayan birçok bayan tarafından sıklıkla aranmaktadır, ertesi gün haplarının isimleri Ella veya Norlevo gibi ticari markalardır, bizi telefonla arayan birçok hastane ertesi gün hapı nasıl kullanılır diye soruyor, öncelikle şunu belirtmek istiyorum ertesi gün hapı kullanmak sizi gebelikten tam olarak kurumaz, ama gebe kalma ihtimalinizi azaltabilir, onun için cinsel ilişkiden hemen sonra alınmasında fayda vardır, gerçi ertesi gün hapını satın aldığınızda kutuda nerdeyse ilk üç gün içinde kullanabileceğiniz yazar, cinsel ilişkiden bir saat kadar sonra bu konudaki geri sayım başlar, ne kadar geç kalırsanız koruma ihtimali o kadar azalır, ama tekrar ediyorum gebelikten korunma konusunda herhangi bir garantisi yoktur, ertesi gün hapı kullanarak hamile kalan birçok bayan geliyor bize. İstanbul'da ertesi gün hapı fiyatları yaklaşık olarak ..tl civarıdır.

Kızlık zarı dikimi

Günümüzde özellikle istanbul gibi büyük şehirlerde evlilik öncesi cinsel ilişkiye girmek veya tam bir cinsel ilişki olmasa bile sürtünme şeklinde cinsel temasta bulunmak artık çok normal karşılanıyor. Özellikle facebook gibi sosyal paylaşım siteleri insanların kolaylıkla karşı cinsten bir arkadaş bulmasına yardım ediyor ve kısa süre içinde kurulan bu arkadaşlıklarda, günler hatta saatler içinde cinsel ilişki boyutu yaşanıyor ve yine saatler veya günler içinde iletişim tamamen kopabiliyor, böyle durumlarda kızlık zarı bozulması çok sık karşımıza çıkıyor, ama günün birinde ciddi ve evlilikle sonuçlanacak bir ilişki olduğu zaman bunu damat adayına anlatmak çok da kolay olmuyor, bu durumda kızlık zarı dikimi en mantıklı çözüm olarak karşınıza çıkacaktır. İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak .... tl civarıdır. Tabi yine aynı kürtaj fiyatlarında olduğu gibi her kadın doğumcu farklı fiyatlar söyleyebilir, genellikle bizim gibi özellikle kızlık zarı dikimi üzerine çalışan jinekologlar vaka sayıları çok olduğu için daha uygun fiyatlar söyleyeceklerdir. Genel hatlarıyla bakacak olursak kızlık zarı dikimi iki farklı metotla gerçekleştirilir, çok eski bir klasik yöntem olan geçici kızlık zarı dikimi artık günümüzde önemini yitirmek üzeredir, onun yerine yaklaşık 25 yıl kadar önce tüm dünyada kullanıma sunulan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi çok daha fazla talep görmekte ve İstanbul'da da en sık yapılan himenoplasti operasyonu olmaktadır. Bizim şimdi bu konudaki hastalarımız, geçici kızlık zarı dikimi ne göre nerdeyse 10 kat fazladır, peki kalıcı kızlık zarı dikiminin ne avantajı var? diye soracaksınız en önemli avantajı zamandır, kızlık zarı diktirdikten sonra cinsel ilişkiye girmek için sonsuz zamanınız olacak, ister hemen, ister yıllar sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz, dolayısıyla bakire olmakla aşağı yukarı aynı durum gibi görün, buna karşılık geçici kızlık zarı dikiminde operasyon sonrası sadece 10 gün kadar vaktiniz olur, yani bu süre içinde cinsel ilişkiye girmezseniz kızlık zarınızın dikilmiş olması artık önemini yitirir, ama onun da küçük bir avantajı vardır, geçici kızlık zarı dikimi yapıldığı zaman aynı gün bile cinsel ilişkiye girebiliyorsunuz, ama flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminde ilk 20 gün cinsel ilişkiye girmek yanlıştır. Bu konuda kızlık zarı dikimi ücretleri dışında en çok merak edilen konuların başında kızlık zarının dikilmiş olduğu anlaşılır mı? sorusu gelir, zaten himenoplasti operasyonunun yapılış amacı da odur, yani dolayısıyla kızlık zarının dikilmiş olduğu cinsel ilişkide anlaşılmamaktadır, erkek açısından bakmak gerekirse doğal bakire bir bayanla birlikte olmakla, kızlık zarı dikilmiş bir bayanla birlikte olmak arasında cinsel deneyim açısından herhangi bir fark yoktur.
.


Bu blogdaki popüler yayınlar

En iyi kürtaj doktoru İstanbul 2020

En iyi kürtaj doktoru

İstanbul'da isteğe bağlı kürtaj yapan hastaneler 2020