En iyi kürtaj doktoru İstanbul 2020

2020 yılında İstanbul'da plan dışı gebeliklerde ciddi artışlar olmuş ve her bayan en iyi kürtaj doktoru kimdir diye araştırma içine girmektedir. İstanbul Bakırköy'deki jinekoloji muayenehanemize sadece Avrupa yakasından değil , Anadolu yakası , diğer iller , hatta Avrupa'dan bile birçok hasta gelip vakum kürtaj yaptırıyor veya flep yöntemi kalıcı kızlık zarı diktiriyor, geçende Adana'dan kürtaj için gelen hastaya beni nasıl buldunuz diye sordum , hocam en iyi kürtaj doktoru diye aradım siz çıktınız, diye cevap verince gururdan koltuklarım kabardı :) 25 yılı aşkındır bu işi yapıyorum ve takdir edilmek harika bir duygu ama şunuda eklemek isterim en iyi kürtaj doktoru benim diye bir iddiada bulunmuyorum , gerçektende bu mesleği öğrendiğimiz birçok değerli hocamız ve değerli meslektaşlarımız vardır. Bu yazımızda kürtaj yani çocuk aldırma konusunda ayrıntılar veriyoruz, kürtaj nasıl yapılır , vakum kürtaj fiyatları , kürtaj sonrası cinsel ilişki gibi.

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında İstanbul'da kürtaj yapan en iyi doktorlar için tıklayın.

Kürtaj fiyatları

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında en sağlıklı yöntem olan vakum kürtaj fiyatları İstanbul'da 2020 yılı ilk çeyreğinde yaklaşık olarak ...tl civarından başlar ve hamilelik düzeyinize göre kademeli olarak artar. Mesela son adet tarihinizden 28 gün geçmesine rağmen hala regl olmadıysanız ve gebelik testi pozitif ise bu en küçük yani 4 haftalık bir gebeliktir ve İstanbul'da en ucuz fiyata kürtaj olabilirsiniz. Ama hamilelik 5 haftaya çıktıysa veya dahada ileri bir gebelik durumu söz konusu ise kürtaj ücretleride doğal olarak yükselecektir. Ama Türkiye'de geçerli kürtaj yasasına göre 10 haftadan daha sonra gebelik sonlandırmak yasaktır.

Kürtaj nasıl yapılır ?

İstanbul'da ilk defa kürtaj olacak birçok genç bayan kürtaj nasıl yapılır diye ilgi duyuyorlar , haksızda sayılmazlar hani , daha önce çocuk aldırmadıysanız kürtaj size korkutucu gelebilir. Neyseki vakum kürtaj teknolojisi var 10 dakikada ağrı ve acı çekmeden bu dertten kurtulabiliyorsunuz. Peki vakum kürtaj nasıl olunuyor ; jinekolojik muayene ve ultrasonla gebelik haftası net olarak hatta günü gününe tespit edilip rahim girişi lokal anestezi ile uyuşturulur , böylece kürtajı hissetmezsiniz. Daha sonra hegar bujisi ile collum dilatasyonu yapılır ve collum uteriye Karmen kanülü takılır , kanülün dış ucunada vakum aparatı bağlanarak negatif basınç uygulanır ve gebelik kesesi dışarı alınır. Tüm kürtaj işlemi yaklaşık 15 dakika sürer. Kürtaj sonrası tüm hastalar mutlaka yeniden ultrasona alınır ve rahim içinde parça kalmadığından emin olunur.

Kürtaj yasası

2020 yılı küryaj yasası önceki yıllardada aynı idi ve gebelik sonlandırmak için uygulanan üst sınır hep 10 hafta idi, yani kürtaj olabilmek için son adet tarihinden itibaren 10 haftalık bir zamanınız var , 11 hafta veya daha ileri bir gebeliğe ulaştıysanız kürtaj yasağı söz konusu olacağından hamileliğinizi sonlandıramazsınız dolayısı ile bebek doğurmak zorunda kalırsınız.

Bu yazıyı hazırlarken kaynak olarak başvurduğumuz sayfalara teşekkür ederiz.


Bu blogdaki popüler yayınlar

En iyi kürtaj doktoru

İstanbul'da isteğe bağlı kürtaj yapan hastaneler 2020