En iyi kürtaj yöntemi 2020

Cinsel aktivitesi olan her bayanın hamilelik olasılığını göz önünde bulundurması ve henüz çocuk büyütecek durumu yoksada gerekli doğum kontrol önlemlerini alması, adet düzenini sıkı bir şekilde takip etmesi ve regl kanaması beklenilen tarih aralığında olmuyorsa hamilelik testi yapması gerekir. Ama herşeye rağmen yinede hamile kalabilirsiniz, zira doğa sizin en sağlıklı doneminizde üremeniz için fırsat kollar, hatta hiç cinsel birleşme yaşamadan, hatta bakire iken dahi gebelik olabiliyor, bazı durumlarsa sperm veya zevk suyunun vajina girişine bulaşmadı bile kaderinizi değiştirebilir.
Neyse olan oldu ve gebe kaldınız, acilen karar vermeniz gerekiyor, hamileliğe devam edecekmisiniz yoksa kürtajla sonlandıracakmısınız. Kararınız çocuk aldırma yönünde ise bu seferde en iyi kürtaj yöntemi hangisidir diye araştırmaya başlarsınız. Güncel tarihte tüm dünyada uygulanmakta olan en güvenli ve en iyi kürtaj metodu vakum kürtajdır. Yani rahim içine hiç dokunmadan, kazıma yapmadan sadece negatif basınç uygulayarak hamilelik sonlandırılabilir.

Bu yazımızda eski sistem rahim kazıma ile gebelik sonlandırmaya karşılık en iyi kürtaj yöntemi olan vakumlu kürtajı anlatmakla kalmayıp, kürtaj hakkında temel bilgiler, kürtajın nasıl yapıldığı, 2020 senesi için İstanbul'da kürtaj fiyatlarının ne kadar olduğu, Avrupa yakası İstanbul'da en iyi kürtaj doktorunun kim olduğu, kürtaj yapan hastaneleri, kürtaj sonrası yapışıklık komplikasyonunu, 2020 senesi için İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatlarının kaç lira olacağını, vajina daraltma ameliyatı fiyatlarını ve son olarakta İstanbul'da labioplasti operasyonu ücretlerini irdeliyoruz.
Kürtaj

İlk bakışta kürtaj dendiği zaman aklınıza hamileliği sonlandırmak gelecektir, aslında latince kökenli olan bu kelime tüm cerrahi tıp branşlarında dokuları kazımak anlamında kullanılmaktadır. Uzun yıllar önce henüz vakum ile kürtaj icad edilmemişken çocuk aldırma işlemide rahim içi kazınarak yapılıyordu, ağrılı ve eziyetli olan kazıma kürtaj müdahalesi kanama ve yapışıklık gibi komplikasyonlarıda yanında getirebiliyordu. Günümüzde en iyi kürtaj yöntemi olarak vakumlu sistem kullanılmaktadır.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Bayanlar nasıl çocuk aldıracaklarını hep merak ederler, için için bir korkudur bu onları kemiren ama neyseki kürtaj yöntemlerinden en iyisi olan vakum ile bebek aldırma yöntemi sayesinde ağrı, acı, kanama gibi sorunlarla pek karşılaşılmıyor, isterseniz şimdi kürtaj nasıl yapılır safhalar halinde inceleyelim;
1- Ultrasonla hafta tayini
2- Lokal anestezi
3- Dilatasyon
4- Kanül yerleştirme
5- Vakum takma
6- Negatif basınçla gebelik kesisini alma
7- Son ultrason

Kürtaj fiyatları

İstanbul Avrupa yakasında 2020 senesi için en iyi kürtaj doktorları hamilelik sonlandırma konusunda kürtaj fiyatlarını sıklıkla gebelik haftasına bakarak belirlerler, bizde öyle yapıyoruz :) son adet tarihinizden itibaren saymaya başlarsanız adet gecikmesi yani 4 haftalık iken en ucuz ücretle kürtaj olabilirsiniz, ama kürtaj yasasına göre üst sınır olan 10 haftaya yaklaştıkça çocuk aldırma maliyetinizde artar.

En iyi kürtaj doktoru İstanbul

İnsanın başına gelmeyince anlamaz derler, doğrudur da, hiç beklemediğiniz bir anda gebelik yaşadığınızda ne yapacağınızı şaşırırsınız ve İstanbul'da en iyi kürtaj doktorunu aramaya başlarsınız. Tabi bu arada henüz evli bile değilseniz çocuk aldırdığınız bilinsin, kayıtlara geçsin istemezsiniz doğal olarak, bu durumda özel jinekolog muayenehaneleri derdinize derman olabilir.

Kürtaj yapan hastaneler

2019 senesi yaklaşırken istanbul'da Avrupa yakası ve Anadolu yakasının merkezi semtlerinde kürtaj yapan hastanelerin hangileri olduğunu araştırırken bizim yazımıza denk gelmiş olabilirsiniz. Türkiye'de halen yürürlükte olan kürtaj yasasına göre tüm hastaneler, tıp merkezleri ve özel muayenehaneler kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olmak şartı ile kürtaj yapmaya yetkilidir ama devlet hastaneleri ve bazı özel hastaneler bazı durumlarda kürtaj vakası kabul etmeyebiliyorlar.

Kürtaj sonrası yapışıklık

Gelmiş geçmiş en iyi kürtaj yöntemi olan vakumlu kürtaj henüz kullanıma girmediği yıllarda rahim içini çepeçevre kazıyarak kürtaj yapıyorduk, henüz ultrasonda piyasada olmadığı için el yordamı ile işlem tamamlanıyordu. Kazıma kürtajda endometrium komple kazındığı için rahim içinde kürtaj sonrası yapışıklık riski azda olsa vardı. Bereket versin vakum kürtajda öyle bir problemle karşılaşmıyoruz.

Kızlık zarı dikimi İstanbul 2020

2016 senesine şunun şurasında günler kala İstanbul'da kızlık zarı dikimi gerek Avrupa yakasında, gerekse anadolu yakasında çok az sayıda jinekolog tarafınca yapılabilmektedir. Genç bayanlar tarafınca genellikle flep yöntemi yani kalıcı kızlık zarı dikimi tercih edilir, bunun en önemli sebebi ise zar diktirme işleminden sonra ilişkiye girene kadar kazanılan zamanın flep yönteminde sonsuz olmasıdır. Flep yönteminde hatırlanması gerekn önemli bir husus ise zar dikiminden sonra ilk 1 ay süre ile ilişkiye giremeyecek olmanızdır. Ama benim 1 ay vaktim yok birkaç gün sonra planladığım cinsel ilişkim olacak diyorsanız geçici kızlık zarı dikimi size daha uygun olabilir.

Vajina daraltma ameliyatı İstanbul 2020

Avrupa yakası İstanbul'da 2016 senesi için vajina daraltma ameliyatı fiyatları ortalama olarak ....tl civarındadır, güncel fiyatlar için bizi telefonla arayabilir veya whatsapp tan yazabilirsiniz. Vajinoplasti adı verilen vajina daraltma ve toparlama operasyonu sıklıkla vajinal kanal üzerinden normal doğum yapmış ve vajina genişlemesine uğramış bayanlara çok uygundur, ama günümüzde hiç doğum yapmamış birçok bayan cinsel ilişkide yaşadıkları bolluk ve vajinaya hava kaçması gibi şikayetleri gidermek için bize başvurarak vajina daraltma yaptırmaktadırlar.

Labioplasti ameliyatı İstanbul 2020

Vajina girişini örten minik kapakçıklar yada diğer adları ile labia minora , küçük dudaklar bazı bayanlarda aşağı doğru sarkar, bu durumu hastalar genellikle et parçası sarkıyor diye nitelendirirler, ama merak etmeyin 2016 senesine günler kala İstanbul'da labioplasti ameliyatı yapan yerler bulabilirsiniz, bizde onlardan biriyiz. Labioplasti operasyonu fiyatları ortalama ....tl civarıdır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

En iyi kürtaj doktoru İstanbul 2020

En iyi kürtaj doktoru

İstanbul'da isteğe bağlı kürtaj yapan hastaneler 2020